Lanaform Hello Kitty air humidifier + demineralization filter
Ultrasonic air humidifier in the popular girlish design of the Hello Kitty character with a timer function and three levels of humidification intensity. Give your princess optimal air humidity continuously for up to 8 hours. Hello Kitty will help eliminate breathing problems and problems with dry skin or an unpleasant scratchy throat.
In the winter months, the relative air humidity often drops below 20% due to heating, which can result in a number of health problems, such as respiratory tract diseases, dehydration or respiratory problems. The Hello Kitty air humidifier from the Belgian company Lanaform has a cute design that girls will especially appreciate. Their parents will appreciate the easy and pleasant use.
Thanks to ultrasonic technology, the humidifier converts water into cold steam, which is then sprayed by the device's ventilation system, thus ensuring optimal air humidity. The amount of steam is adjustable and the humidifier can continuously humidify the air for up to 8 hours. It is also possible to use the shut-off timer, which can be set to 2, 4, 6 or 8 hours. The humidifier also has an automatic shut-off function if the water tank runs out.
Humidifier features:
- Increases and maintains relative humidity in the room
- Removes electrostatic charge
- Improves air quality in the environment
The Belgian company Lanaform has a wide product portfolio, which mainly covers the areas of health, beauty and wellness. Thanks to a dynamic team, they were able to break through with their products abroad. Today, Lanaform sells to more than 30 countries around the world. One of the key ambitions is constant innovation and development using new technologies.
Safety instructions
| Rozměry (cm) | 25.5 × 25.2 × 34 |
|---|---|
| Hlučnost | 35 dB |
| Časovač | ano |
| Noční režim | ne |
| Ionizátor | ne |
| Rozměry (š × h × v) | 23.5 x 19.5 x 31.5 cm |
| Max. velikost místnosti/prostoru | 25 m2 |
| Max. příkon | 20 W |
| Regulátor vlhkosti (hygrostat) | ne |
| Aromaterapie | ne |
| Předehřev vody / příhřev mlžiny | ne |
| Princip zvlhčování | ultrazvuk |
| Změkčovací filtr (patrona) | ne |
| Air purification | ne |
| Vrchní plnění | ne |
| Regulace výkonu | ano |
| Rozměry (cm) | 25.5 × 25.2 × 34 |
|---|---|
| Hlučnost | 35 dB |
| Časovač | ano |
| Noční režim | ne |
| Ionizátor | ne |
| Rozměry (š × h × v) | 23.5 x 19.5 x 31.5 cm |
| Max. velikost místnosti/prostoru | 25 m2 |
| Max. příkon | 20 W |
| Regulátor vlhkosti (hygrostat) | ne |
| Aromaterapie | ne |
| Předehřev vody / příhřev mlžiny | ne |
| Princip zvlhčování | ultrazvuk |
| Změkčovací filtr (patrona) | ne |
| Air purification | ne |
| Vrchní plnění | ne |
| Regulace výkonu | ano |










