Stylies Lynx Ultrasonic Humidifier
Despite its compact dimensions, the Lynx ultrasonic humidifier achieves a high humidification capacity of 300 ml/h, which ensures an effective increase in humidity even in larger rooms with an area of up to 40 m2. In addition to quiet operation and easy operation, it offers a number of premium features, such as a 360° rotating nozzle, mood light or the popular aromatherapy function.
The modern look of the humidifier is underlined by a rounded design with practical top filling and mood LED backlighting, which changes smoothly according to the current measured humidity in the room.
Functions and features of the Stylies Lynx air humidifier
- tank volume 3 liters
- 3 fan speed levels
- night mode – backlight off
- mood light – backlight color change
- aromatherapy
- automatic shutdown when water is low
- antibacterial silver cube CleanCube – prevents the growth of bacteria and other germs in the tank
Safety instructions
Parameters
| Colour | bílá |
|---|---|
| Rozměry (cm) | 21.8 × 21.7 × 27.5 |
| Hlučnost | 32 dB |
| Časovač | ne, ne |
| Noční režim | ano |
| Dálkové ovládání | ne |
| Automatická regulace | ano |
| Ionizátor | ne |
| Ovládání přes mobilní telefon | ne, ne |
| Počet stupňů výkonu | 3 |
| Rozměry (š × h × v) | 243 × 188 × 188 mm |
| Senzor vlhkosti | ano |
| Max. velikost místnosti/prostoru | 40 m2 |
| Max. příkon | 23 W |
| Regulátor vlhkosti (hygrostat) | ano |
| Aromaterapie | ano |
| Předehřev vody / příhřev mlžiny | ne |
| Princip zvlhčování | ultrazvuk |
| Změkčovací filtr (patrona) | ne |
| Air purification | ne |
Download
Stylies_Lynx_navod_CZ_SK.pdf (pdf, 7.1 MB)
| Colour | bílá |
|---|---|
| Rozměry (cm) | 21.8 × 21.7 × 27.5 |
| Hlučnost | 32 dB |
| Časovač | ne, ne |
| Noční režim | ano |
| Dálkové ovládání | ne |
| Automatická regulace | ano |
| Ionizátor | ne |
| Ovládání přes mobilní telefon | ne, ne |
| Počet stupňů výkonu | 3 |
| Rozměry (š × h × v) | 243 × 188 × 188 mm |
| Senzor vlhkosti | ano |
| Max. velikost místnosti/prostoru | 40 m2 |
| Max. příkon | 23 W |
| Regulátor vlhkosti (hygrostat) | ano |
| Aromaterapie | ano |
| Předehřev vody / příhřev mlžiny | ne |
| Princip zvlhčování | ultrazvuk |
| Změkčovací filtr (patrona) | ne |
| Air purification | ne |
Stylies_Lynx_navod_CZ_SK.pdf (pdf, 7.1 MB)






