Zvlhčovač a pračka vzduchu Alfda ALW350
Pračka vzduchu Alfda ALW350 pomůže zvlhčit vzduch v místnosti a zároveň snížit množství škodlivin v ovzduší, které mohou dráždit oči, sliznice v nose a ústech nebo způsobovat respirační potíže. Díky vestavěnému hygrostatu automaticky udržuje úroveň vlhkosti na zdravé hodnotě kolem 50 %.
Přirozený studený odpar
Zvlhčovač je vybaven velkou nádrží na vodu s objemem 5,2 litrů, do které se vkládá sada zvlhčovacích disků. Jejich rotací se přirozeným způsobem uvolňuje vlhkost do vzduchu v místnosti. Mezi disky se během provozu vytvoří vodní film, který smývá částice ve vodní lázni a znatelně zlepšuje kvalitu vzduchu v interiéru.
HEPA filtr s vrstvou aktivního uhlí
Ve srovnání s běžnými pračkami vzduchu funguje Alfda ALW350 mnohem efektivněji díky dvojici kombinovaných HEPA a uhlíkových filtrů, které se vkládají z obou stran přístroje. S účinností 99,5 % ze vzduchu účinně odfiltruje pyl, jemný prach, bakterie a také plynné škodliviny.
Intuitivní dotykový displej
Všechna nastavení přístroje, jako je aktivace časovače, regulace výkonu nebo přepnutí provozního režimu můžete snadno provést pomocí dotykového displeje, který se nachází v horní části přístroje. Aktuální provozní údaje se zobrazují na dobře čitelném LED displeji.
Hygienický provoz
Pro zajištění hygienického provozu je pračka vzduchu Alfda ALW350 vybavena antibakteriální tyčinkou BSS-STICK (Bio-Silver Stone), která uvolňováním iontů stříbra zabraňuje růstu choroboplodných zárodků a bakterií ve vodě. Zároveň zabraňuje vzniku nepříjemných pachů. Průměrná životnost tyčinky je 6–12 měsíců.
Další funkce a vlastnosti
- 3 stupně výkonu
- časovač – automatické vypnutí přístroje po 1–8 hodinách
- barevný ukazatel vlhkosti vzduchu
- ionizátor – snižuje prašnost a napomáhají osvěžit vzduch v místnosti
- režim spánku
- náladové noční světlo
- automatické vypnutí při nedostatku vody
- dětský zámek
Bezpečnostní doporučení
| Barva | bílá, černá |
|---|---|
| Max. vzduchový výkon | 330 m3/h |
| Rozměry (cm) | 37 × 37 × 46.5 |
| Hlučnost | 34 dB |
| Časovač | ano |
| Noční režim | ano |
| Dálkové ovládání | ne |
| Automatická regulace | ano |
| Indikátor výměny/údržby filtru | ne |
| Ionizátor | ano |
| Ovládání přes mobilní telefon | ne, ne |
| Počet stupňů výkonu | 3 |
| Rozměry (š × h × v) | 325 × 325 × 405 mm |
| Senzor vlhkosti | ano |
| Max. velikost místnosti/prostoru | 35 m2 |
| Max. příkon | 12,5 W |
| Regulátor vlhkosti (hygrostat) | ano |
| Aromaterapie | ne |
| Předehřev vody / příhřev mlžiny | ne |
| Princip zvlhčování | studený odpar |
| Změkčovací filtr (patrona) | ne |
| Barva | bílá, černá |
|---|---|
| Max. vzduchový výkon | 330 m3/h |
| Rozměry (cm) | 37 × 37 × 46.5 |
| Hlučnost | 34 dB |
| Časovač | ano |
| Noční režim | ano |
| Dálkové ovládání | ne |
| Automatická regulace | ano |
| Indikátor výměny/údržby filtru | ne |
| Ionizátor | ano |
| Ovládání přes mobilní telefon | ne, ne |
| Počet stupňů výkonu | 3 |
| Rozměry (š × h × v) | 325 × 325 × 405 mm |
| Senzor vlhkosti | ano |
| Max. velikost místnosti/prostoru | 35 m2 |
| Max. příkon | 12,5 W |
| Regulátor vlhkosti (hygrostat) | ano |
| Aromaterapie | ne |
| Předehřev vody / příhřev mlžiny | ne |
| Princip zvlhčování | studený odpar |
| Změkčovací filtr (patrona) | ne |











